Lasek miejski w Giżycku - przpiękne leśne krajobrazy

Mazury - Ciekawe miejsca

 

Jedym z ciekawych miejsc w Giżycku jest Lasek Miejski - jest to teren lesisty z przewagą drzew liściastych położony bardzo blisko od samego miasta. Na terenie lasu znajdują się trasy piesze i rowerowe, oraz miejsca z ławeczkami i altanami dla tych którzy cenią sobie odpoczynek na łonie przyrody.

 

 

Dla amatorów grillowania znajdą się specjalnie przygotowane miejsca gdzie można sobie upiec kiełbaskę czy inne mięsiwo (w drewno, węgiel niestety trzeba zaopatrzyć się samemu). Z tego powodu las miejski stał się, ulubionym miejscem mieszkańców na pikniki, czy spacery rodzinne.

 

 

Jak widać na zdjęciach lasek jest bardzo malowniczy, można natrafić tu na idylliczne widoki których bohaterem jest flora i fauna. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają liczne stawy i strumyki. Podczas leśnych wędrówek można natknąć się na sarny, zające i niedźwiedzie polarne :) 

 

  

 

  

 

  

2005-2020 EuroMazury.pl - promocja w Polsce i Europie
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

-