Zapraszamy do Kętrzyna

Miasta na Mazurach

Serdecznie witamy w Kętrzynie – mieście atrakcyjnym turystycznie. Urokliwe krajobrazy Mazur, czyste powietrze i kontakt z przyrodą z całą pewnością zapewnią udany wypoczynek.

 

Serdecznie witamy w Kętrzynie – mieście atrakcyjnym turystycznie. Urokliwe krajobrazy Mazur, czyste powietrze i kontakt z przyrodą z całą pewnością zapewnią udany wypoczynek. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą historią, interesującymi miejscami i zabytkami naszego miasta i okolic. Jeśliśmy przekonani, że pobyt w Kętrzynie dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń i zachęci Państwa do ponownego przyjazdu.

 

   

 

Kętrzyn leży w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, nad rzeką Guber. Miasto położone jest na pograniczu trzech krain geograficznych: Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Pojezierza Mrągowskiego oraz Niziny Sępopolskiej.

 

Ze względu na takie położenie, ukształtowanie powierzchni Kętrzyna i jego okolic jest bardzo urozmaicone.

Miasto Kętrzyn rozciąga się na powierzchni 1034 ha i liczy ponad 28600 mieszkańców. Nasze miasto jest siedzibą władz powiatowych.

 

   

 

Przez miasto przechodzą trzy drogi wojewódzkie:

nr 594 Kętrzyn - Bisztynek,

nr 592 Bartoszyce - Giżycko i

nr 591 Barciany - Mrągowo.

 

Kętrzyn leży w odległości 60 km od drogowego przejścia granicznego Bezledy - Bagrationowsk, 65 km od kolejowego przejścia Głomno - Bagrationowsk, 30 km od przejścia kolejowego Skandawa - Żeleznodorożnyj i 90 km od drogowego przejścia Gołdap - Gusiew.

 

Miasto znajduje się w rejonie o dużych walorach środowiskowych. Leży na obszarze Zielonych Płuc Polski, wyróżniającym się w skali kraju wysokim standardem środowiska przyrodniczego, które skierowane jest na proekologiczny rozwój.

 


 

http://www.ketrzyn.com.pl/

2005-2020 EuroMazury.pl - promocja w Polsce i Europie
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

-