Plaża miejska i molo w Giżycku

Mazury - Ciekawe miejsca

Plaża miejska i molo w Giżycku nad jezorem Niegocin.

 

Jedną z atrakcji turystycznych Giżycka jest molo i plaża miejska nad jeziorem Niegocin która jest położona ok. 200 m od centrum miasta!

 

W sezonie kwitnie tu życie, można spotkać turystów spacerujących nad brzegiem jeziora.

Na terenie plaży odbywa się sporo koncertów i imprez, są tutaj restauracje i budki w których można kupić coś ciepłego do zjedzenia, oraz stragany z pamiątkami, oraz wyrobami ręcznymi.

 

Dla amatorów sportów wodnych oddane jest kąpielisko letnie z ratownikiem. Na plaży są dwa boiska piaskowe do siatkówki, jedno boisko trawiaste, boiska do koszykówki, dwa do piłki nożnej, tory dla rolkarzy, zjeżdżalnia wodna.
 

Przy plaży znajduje się molo spacerowe gdzie można usiąść w cieniu i odpoczywać podziwiajac widoki pięknego Jeziora Niegocin. Kilka metrów dalej jest port Żeglugi Mazurskiej w którym można skorzystać z możliwościu odbycia rejsu statkiem po jeziorach mazurskich lub innych miejscowości takich jak Mikołajki, Węgorzewo itp.

 

  

 

  

 

Jeśli będziecie Państwo w Giżycku, zapraszamy do spaceru po plaży miejskiej i molo.

2005-2020 EuroMazury.pl - promocja w Polsce i Europie
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

-